Kurumsal

Hakkımızda


PİM Grup, kozmetik ürünler başta olmak üzere insan cildi ile temas eden ve etme potansiyeli bulunan tüm ürün gruplarında üretici, ithalatçı ve dağıtıcılara ruhsatlandırma, danışmanlık, laboratuvar ve eğitim hizmeti sağlayan ve sektörde 10 yılını doldurmuş Türkiye’de İLK KURULAN, EN BÜYÜK EKİP ve EN FAZLA HİZMET kapasitesine sahip, sektöre öncülük eden kurumsal bir firmayız.

2012 yıllında İstanbul’da kurulan merkez ofisi akabinde 2021 yılında Hollanda’da “PİM GRUP BV.”, 2022 yıllında ise İngiltere’de “PİM GRUP LTD.” isimleri ile şubelerini açarak sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki firmalar için ihtiyaç duyulan her konuda dirsek teması çözüm ortağı olmayı amaçlamaktadır.

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra PİM GRUP DANIŞMANLIK A.Ş. bünyesinde yer alan PİMLAB Laboratuvarı, TÜRKAK tarafından TS EN ISO 17025:2017 standardı kapsamında akreditasyon sertifikasını alarak AB-1743-T kodu ile test laboratuvarı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Aynı zamanda alanında bir ilki daha gerçekleştirmiş, TS EN ISO 9001:2015 standardı kapsamında uluslararası geçerliliği bulunan Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını alarak “Profesyonellik, Süreklilik, Müşteri Odaklılık” ilkelerini kurumsal kimliğine entegre etmeyi başarmıştır.

Misyonumuz


Sektöre tümüyle hâkim; sektörel gelişimin destekçisi ve takipçisi; AR-GE, inovasyon ve geliştirilmeye açık her projeye önem veren; çalışanlarını, tedarikçilerini ve müşterilerini her koşulda destekleyen; uluslararası standartlarda kaliteye, güvenli ürünlere ve temiz bir çevreye ulaşmayı hedef kabul eden; uluslararası alanda da ilkleri ve ilkeleri ile sürekli öncü olarak sektöründe takip edilen; yeni yollar belirleyen; gizlilik politikasını çalışma prensibinin odağında tutan şeffaf bir iş ortaklığı yürütmektir.

Vizyonumuz


Yüksek tecrübe ve bilgi birikimimizle müşterilerimize sağladığımız güven duygusunun sürekliliğini korumak; ülkemizdeki kozmetik üreticilerine en iyi ve en doğru hizmeti sunarak sektörün gelişimine yön vermek; hizmet ihracatı ile ülke ekonomisine katkı sağlamak; alanındaki tüm gelişme ve yeniliklere uyum sağlayarak toplam kalite anlayışını en temel yapı taşı olarak benimsemek; sektörün pazar lideri ve aranan markası olmaktır.

Değerlerimiz


Başarma Tutkusu: Hedefe götüren ilk adımın başarma tutkusu olduğuna inanırız. Gelişim ve ilerleme, başarma tutkusu ile gerçekleştirilebilir.

Çözüm Odaklılık: Çözüm odaklı olmanın başarıya götüreceğini düşünürüz. İlerlemek, çözüme odaklanmış bir anlayışla mümkündür.

Yenilikçilik: Sürekli büyüme için girişimci ruh ve yenilikçi düşünce ile hareket ederiz.

Değişim: Gelişimin değişimle olduğuna inanırız. Değişime dâhil olmak değil, değişime yön vermek düşüncesiyle çalışırız.

Gelişim: Her alanda sürekli gelişim ana hedefimizdir. İlerleme yolunda en büyük adımın sürekli gelişim olduğuna inanırız.

İlerleme: En büyük hedefimiz durmadan ilerlemektir. Bireysel ilerlemenin, kurumsal ilerlemeye ve toplumsal ilerlemeye sebep olacağını düşünürüz.

Kalite Politikası


1. Sonsuz müşteri memnuniyeti politikasının temeli kabul edilen “Müşteri Odaklılık” ilkesi ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak belirleyerek, arzu ettikleri kaliteli ve kapsamlı hizmetleri en uygun maliyetli olarak sunarak müşteri memnuniyetini sağlamayı,

2. “Başarı Odaklılık” ilkesi ile proaktif yaklaşım yeteneği sayesinde verimli büyümeyi ve çalışmalarını daimi kılmayı,

3. “Yenilikçilik” ilkesi ile yenilikçi ve üretici yaklaşımları destekleyerek; teknik iyileştirme ve her türlü yenilikçi faaliyetler için gerekli yetkinlikleri arttırıcı aksiyonlar alarak devamlılığı sağlamayı,

4. Hizmetlerini; önceden belirlenen zaman ve şartlarda, ulusal ve uluslararası yasal ve diğer gereklere uygun şekilde, güncel teknolojiyi takip ederek eksiksiz sunmayı,

5. Kurmuş olduğumuz kalite yönetim sistemini uygulamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmeyi,

6. Hizmetler ile ilgili oluşabilecek ve oluşan hataları ve sonucundaki etkilerini azaltmak için, gerekli önlemleri almayı ve sürekli geliştirme faaliyetlerini yerine getirmeyi,

7. İnsana, Çevreye, İş Sağlığı ve Güvenliğine uygun çalışmayı sürdürmeyi,

8. Programlanmış eğitimleri uygulayarak çalışanların sürekli gelişmesini sağlamayı, iç ve dış paydaşları değişen mevzuat kapsamında sürekli güncellemeyi,

9. Kalite sistemini sürekli geliştirmeyi, asgari maliyet ve maksimum hizmet ilkesi ile kaliteden ödün vermeden hizmet sunmayı,

10. Paydaşların ve çalışanların memnuniyetini arttırmayı, “Kalite Politikası” olarak belirlemiştir.


Referanslarımız

PİM Grup adı altında 2012 yılından bu yana 750’den fazla müşteriye ulaştık. 10000’in üzerinde analiz gerçekleştirdik ve 5000’den fazla teknik dosya düzenledik. Zirvedeki yerimizi bize güvenenlere borçluyuz.

Hizmetlerimiz


PİM Grup kozmetik alanında danışmanlık hizmeti veren ihtiyaç duyduğunuz her konuda dirsek teması çözüm ortağınızdır. Hızlı, doğru, maliyeti düşük çözümler bulmak için sizin yerinize çalışır.

Ürünlerinizin kalite ve mevzuata uygunluk analizlerinin yapılması, Kozmetik Ürünlerde Güvenlik Değerlendirme Raporlarının hazırlanması, Sorumlu Teknik Eleman hizmeti, Kozmetik Ürün Bildirimlerinizin (ÜTS) yapılması, Ürün Bilgi Dosyalarınızın (ÜBD-PIF) hazırlanması, Etiket Validasyonu, Güvenlik Bilgi Formlarınızın (SDS/GBF/MSDS) hazırlanması, Avrupa ve İngiltere Sorumlu Kişisi, CPNP kaydı ve SCPN Kayıtları, Serbest Satış Sertifikası alınması gibi laboratuvar ve danışmanlık hizmetlerimizin yanı sıra güncel konularda düzenlediğimiz eğitimler ile bireysel ve sektörel ilerleme için sinerji yaratmaktadır. Kozmetik Dışı Ruhsatlandırma süreçlerinde ise Biyosidal Ürünler, Tıbbi Cihaz, Takviye Edici Gıda, Deterjan Ruhsatlandırma işlemleri, Hava Aromatize Edici Ürünlerin Ruhsatlandırma işlemleri konusunda hizmet vermekteyiz.

PİM Grup ürünlerinizle ilgili yasal mevzuatlara uyumluluğunuzu sağlamak amacıyla gerekli tüm analitik parametreleri kapsayan ve akredite laboratuvarlarımızca gerçekleştirilen analizler hizmetlerini sunmaktadır. Uluslararası kabul edilen ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon laboratuvarlarının Yeterliliği İçin Genel Şartlar standardı esaslarına uygun şekilde ve TÜRKAK akreditasyon kapsamında uluslararası analiz metotlarına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Fiziksel-Kimyasal Analizler, SPF Testi, Patch Test (Yama Testi), Mikrobiyolojik Kontrol Testleri, Koruyucu Etkinlik ( Challenge test) Testleri, Stabilite Analizleri konusunda hizmet vermektedir.

Standardize ve tam dokümantasyonu olan doğal hammadde tedariği konusunda da aktif olarak çalışmaktayız.