Rusya, Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan Ülkelerine Kozmetik Ürün İhracatı

EAC (Avrasya Gümrük Birliği) Sertifikası alarak kozmetik ürünlerinizin Rusya, Azerbaycan, Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan ülkelerine ihracatını yapabilirsiniz. EAC sertifikasının geçerlilik süresi 3 yıldır. Ürünün ambalaj ve etiket örneği ile bitmiş ürün MSDS-TDS dokümanları Rusça dilinde olmalıdır ve mevcut dokümanların çevirisi ücrete dâhil olarak tarafımızca yapılmaktadır. Tüm süreç yaklaşık 45 iş günüdür.

2015 yılında Rusya’da değişen yönetmeliğe göre, EAC sertifikasında ülkedeki müşteri adını yazma zorunluluğu bulunmaktadır. Gümrükte ürün geçişi yapılacağı zaman ürünlerinizin bir alıcı müşterisi olması gerekmektedir. Ancak tek bir müşteri adına belge aldığınızda sadece o müşteri ile işlem yapabilirsiniz. Oysa Pim Grup’u tercih ettiğinizde iş ortağı firmamızı müşteriniz olarak gösteriyor ve her yeni müşterinize vekâlet vererek birçok müşteriye tek belge ile ihracat yapmanıza imkân sağlıyoruz.

EAC Sertifikası öncesi yapılacak tüm analizler ücrete dâhildir. Ürünlere ait testler Rusya’daki laboratuvarlarda yapılacak olup ürün numuneleri gerekmektedir ve numune gönderim ücreti firmanıza aittir.

Ek olarak ürünler değerlendirildikten sonra ürün sınıfına göre Hijyen Sertifikası talep edilmektedir. Talep edilmesi halinde ayrıca fiyat teklifi gönderilecektir. Hijyen sertifikası ücrete dâhil değildir.

SERTİFİKA ÖNCESİ HAZIRLANACAK EVRAK LİSTESİ

1) Marka tescil belgeleri,

2) Mevcut olan sertifikalar (TSE-ISO -CE),

3) Firmanın Ticaret Odası Faaliyet Belgesi,

4) G.T.İ.P Gümrük istatistik pozisyon numaraları (her ürüne ait),

5) Ürün isimleri, tipleri veya modelleri,

6) İhracatı yapacak firmanın açık adres, faks ve telefon bilgisi,

7) Sertifika alınacak ürünleri içeren genel katalog (Rusça Teknik Bilgi).

Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifimiz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.